Mamy ogromną przyjemność przekazać informację o tym, że nasz projekt Green Horizon w Łodzi (wcześniej Skanska Łódź) uzyskał tytuł precertyfikowanego w systemie LEED na poziomie złotym. Udało nam się to osiągnąć dzięki ogromnej współpracy ze strony inwestora – Skanska Property Poland. To już nasz drugi obiekt, który uzyskał ten certyfikat. Pierwszy to projekt Silesia Business Park w Katowicach.

LEED to skrot od: The Leadership in Energy and Environmental Design Green Building Rating System™. Klasyfikacja LEED jest punktowym systemem oceny obiektów biurowych, mieszkalnych oraz użyteczności publicznej w zakresie spełnienia wymogów budownictwa zrównoważonego. Oceny dokonuje grupa niezależnych ekspertów biorąc pod uwagę m.in. następujące wskaźniki: racjonalne wykorzystanie zasobów, lokalizację budynku, efektywność energetyczną, oszczędność wody, redukcję emisji CO2, poprawę jakości mikroklimatu wewnątrz budynku, wykorzystanie materiałów przyjaznych środowisku itp. Na podstawie zdobytych punktów we wszystkich kategoriach, przyznawany jest jeden z trzech certyfikatów LEED: Srebrny, Złoty lub Platynowy.

Znak LEED to globalnie rozpoznawalny i miarodajny dowód na to, iż obiekt budowlany jest przyjazny dla środowiska naturalnego oraz jego użytkowników.