Projekt zagospodarował wybitną działkę na półwyspie otoczonym wodami Motławy i Martwej Wisły, w ważnym historycznie regionie Gdańska. Skonfrontowaliśmy tu nowe potrzeby mieszkańców miasta z genem przemysłowym okolicy. Zaproponowaliśmy współczesną architekturę mieszkaniową, kreśląc obiekt wielorodzinny o wysokim standardzie z dodatkową przestrzenią usługową.

Bryłę budynku uformowaliśmy na wzór stosu portowych kontenerów, których masywne sylwety definiują charakterystyczne krajobrazy współczesnych nabrzeży portowych. Modułowe, powtarzalne gabaryty przełożyliśmy na język architektury. W „stosie kontenerów” z łatwością wycięliśmy loggie i tarasy, częściowo osłonięte od surowych nadmorskich wiatrów, ukształtowaliśmy kameralny dziedziniec oraz większe powierzchnie przestrzeni wspólnych.

Powtarzalne moduły tarasów tworzących elewację dały możliwość zastosowania elementów prefabrykowanych, co pozwala na większą kontrolę jakości i przyspiesza realizację przedsięwzięcia.

Projekt niestety nie będzie realizowany. Ale przypomina nam, że udział w konkursach to dla nas za każdym razem nauka, również nauka przegrywania, sukces jest bowiem miarą porażek. Właśnie dlatego, warto mierzyć się z innymi.

Zapraszamy na stronę projektu.