Kanlux to firma z bogatymi tradycjami w sektorze zaawansowanych instalacji oświetleniowych. Jest prężną, nowoczesną, rodzinną firmą nie pozbawioną fantazji, o czym zresztą świadczy postawione przed nami zadanie. Chodziło o adaptację budynku stołówki z kuchnią na nową siedzibę, mającą pomieścić showroom i laboratoria.

Niestety budynek stołówki, niejednorodny, o różnych wysokościach i nieestetycznie wykonanych obróbkach blacharskich nie ułatwiał zadania. Zależało nam na tym, aby tę sytuację uspokoić, podkreślając jednocześnie gabaryty bryły, scalając ją formalnie.

Szukając prostego, a zarazem funkcjonalnego rozwiązania sięgnęliśmy po element powtarzalnych korytek kablowych, które są fabrycznie ocynkowane, maja stałą długość 2 metrów, a przy tym różną szerokości.

Zastosowanie korytek kablowych, paradoksalnie jak się okazało, bardzo dobrego materiału elewacyjnego, pozwoliło „ubrać” budynek w niestandardowe opakowanie, nadając mu całkowicie nowego wyrazu. Jednocześnie znaleźliśmy proste rozwiązanie dla problemu nadmiernego nagrzewania się wnętrz biurowych. Korytka pełnią funkcję zacieniaczy zapewniając zarazem wymagany dla pracy biurowej dostęp światła dziennego. Tak powstała gigantyczna elewacja o wysokości ok. 9 m.

Zapraszamy na stronę projektu.