W XXVI edycji konkursu Polski Cement w Architekturze* otrzymaliśmy nagrodę specjalną za całokształt działalności twórczej z użyciem technologii żelbetowej.

Beton niezmiennie pozostaje najbardziej trwałym materiałem budowlanym, dającym olbrzymie możliwości – pozwala realizować wysokie konstrukcje i w swobodny sposób formować ich elementy. Jest materiałem niezwykle wdzięcznym w tworzeniu, dlatego cenimy go za plastyczność i różnorodne oblicza. Lubimy jego surowość, a nawet brutalność, dlatego wolimy, gdy nie podlega przesadnej obróbce, a jego struktura pozostaje bardzo naturalna.

Zdajemy sobie jednocześnie sprawę z tego, jak dużo energii konsumuje beton i jak mocny ślad węglowy generuje, od kilku lat mierzymy się z tą świadomością i szukamy właściwego balansu. Na pewno przyszłości szukać musimy w przemyślanym stosowaniu materiałów i technologii.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Polski Cement za to wyróżnienie.

Gratulujemy też wszystkim tegorocznym zwycięzcom!

*Konkurs Polski Cement w Architekturze od ponad ćwierć wieku organizują wspólnie Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu. Celem konkursu jest spojrzenie na zrealizowane w Polsce obiekty pod kątem wykorzystania betonu jako tworzywa konstrukcyjnego i architektonicznego.