Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zespół budynków biurowych .KTW otrzymał Nagrodę Roku Stowarzyszenie Architektów Polskich 2022 w kategorii „budynek biurowy, oświaty lub administracji” Szczególnie cieszy nas pierwsze zdanie uzasadnienia Jury, które nasz projekt docenia jako ważny element na nowo kształtującej się tkanki miasta:

Wyróżnienie przyznano za bezkompromisową próbę wykreowania wertykalnej i spójnej formy dwóch budynków, które w sąsiedztwie ikonicznego Spodka wyznaczają nową skalę śródmieścia Katowic. Używając współczesnego języka przesuniętych względem siebie brył tworzą charakterystyczny i silnie rozpoznawalny znak w panoramie miasta. Szklane elewacje podkreślone rytmem zwężających się ku górze lizen nadają całości świeży i elegancki charakter. Przeszklony parter wchodzi w relacje ze starannie zaprojektowanym otoczeniem. Planowane w przyziemiu funkcje zapewne zwiększą atrakcyjność przylegających przestrzeni publicznych. Jury doceniło spójność koncepcji oraz konsekwencję w użyciu materiałów i zastosowanych detali.

Nagroda Roku SARP to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w Polsce, wyrażająca uznanie środowiska architektów. Serdecznie dziękujemy szanownemu Jury i gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

fot. Juliusz Sokołowski