Projekt siedziby polskiej centrali trzech firm z grupy Skanska, zrealizowany w budynku Atrium 1 przy ul. Jana Pawła II 17 w Warszawie zdobył nagrodę w konkursie Eurobuild Awards w Architekturze. Plebiscyt organizowano po raz pierwszy przez redakcję magazynu Eurobuild Central & Eastern Europe oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich. Rozdanie nagród odbyło się 14 września, podczas gali Festiwalu Architektury w siedzibie SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie.

Aranżacja biura o powierzchni 1,1 tys. m kw. zgodna jest z założeniami programu Workplaces by Skanska, bazującego na ciągłym udoskonalaniu miejsca pracy. Wyszliśmy od założenia, że miejsca nie są przypisane do osób, ale do realizowanych zadań. Stąd też w biurach Skanska znalazły się przestrzenie do pracy kreatywnej, pracy cichej, sale konferencyjne, pomieszczenia do rozmów telefonicznych, telekonferencji, pokój gier i kuchnia, z czytelnym rozdziałem funkcji i sprawna komunikacją.

Jak podkreśla sam najemca, projekt biura powstał w oparciu wartości firmy Skanska i stał się showroomem spółki w Polsce. Starania inwestora oraz naszego zespołu zmierzające do wypracowania modelowych rozwiązań w kształtowaniu przestrzeni pracy biurowej zostały docenione i uhonorowane nagrodą w konkursie Eurobuild Awards w Architekturze, przyznaną w licznie obsadzonej kategorii Aranżacja Miejsca Pracy. Jury konkursowe złożone z inwestorów i architektów wybierało bowiem spośród 19 zgłoszonych prac. Cieszymy się niezmiernie z przyznanej nagrody i dziękujemy inwestorowi za owocną współpracę!

Zapraszamy na zaktualizowaną o udostępnione przez inwestora zdjęcia stronę projektu: Atrium 1 Powierzchnia Biurowa Skanska.
.