Ogromnie ważna jest dla nas dbałość o środowisko i najwyższe standardy ekologiczne tworzonych budynków, dlatego miło nam poinformować, że zaprojektowany przez nas Nobu Hotel Warsaw (nowo wybudowana część) otrzymał 74 punkty w certyfikacji LEED, w kategorii hotele. Osiągnęliśmy tym samym poziom Gold. To najwyższy wynik w Polsce wśród hoteli!

To oznacza, że Nobu Warsaw jest przykładem najwyższych standardów działalności ekologicznej i zrównoważonej. Zielona ściana i rośliny na tarasach Nobu działają jak filtr przeciw zanieczyszczeniom oraz niwelują efekt wyspy ciepła. W wykończeniu zaproponowaliśmy materiały o niskiej lub zerowej zawartości szkodliwych lotnych związków organicznych, a centrale wentylacyjne otrzymały najnowocześniejsze filtry klasy F7, poprawiające jakość powietrza. Systemy sterowania komfortem i oświetleniem pomieszczeń zintegrowane zostały w centralnym systemie sterowania, umożliwiającym optymalizację zużycia energii a tym samym przyczyniając się do zwiększenia wydajności energetycznej obiektu i zmniejszeni jego śladu węglowego.

Czym wyróżnia się Nobu na tle innych certyfikowanych hoteli? Otrzymał aż 13 pkt. W kategorii Indoor Environmental Quality, co oznacza, że jest to miejsce sprzyjające produktywności, zdrowiu i dobremu samopoczuciu zarówno pracowników, jak i gości hotelowych.

Ponadto, obszar gdzie powstał budynek, poddany został rewitalizacji (m.in. remediacja gruntu po rozebranej stacji benzynowej) i dzięki zieleni, istotnie wzrosła wartość ekologiczna działki.

Zapraszamy na stronę projektu Nobu Hotel Warsaw.